bratia-matus-a-jakub-pokorni-vymydli-si

Maťko pre Kubka

Môj brat Jakub má je o 6 rokov starší odo mňa, ale keďže sa narodil v nesprávnom čase na nesprávnom mieste a pri pôrode sa pridusil, dnes je na úrovni malého bábätka. Jeho stav je stabilizovaný, ale rastom a žiadnou aktivitou sa zhoršuje. Aby sa neustále nezhoršoval, potrebuje finančne náročné rehabilitácie, ktoré nie sú hradené zdravotnou poisťovňou.

Celý môj projekt začal úplne základnou zdravotnou pomôckou, ktorá bola pri jeho diagnóze hradená počtom 2 kusy na deň. Boli to plienky. Kubko ich potrebuje 5-8 na deň, a tak sme niekoľko rokov kupovali ročne tony plienok.

Teraz svojmu ťažko chorému ležiacemu bratovi s detskou mozgovou obrnou pomáham s rehabilitačnou liečbou v hyperbarickej komore. Pod veľmi vysokým tlakom, ako keď ste 12 metrov pod morom, dýcha veľmi vysoko koncentrovanú zmes kyslíka. Zatiaľ má za sebou viac ako 100 ponorov a táto liečba mu pomáha hlavne psychicky.

Kubko nerozpráva, nesedí, nechodí, je úplne ležiaci. Mamka a tatko sa oňho starajú celý deň už viac ako 23 rokov. Za ten čas vyskúšali už všetky dostupné aj menej dostupné formy liečby. Žiaľ, poškodenie Kubkovho mozgu, ktoré vzniklo nedostatkom kyslíka pri pôrode, je tak veľké, že hoci sa najskôr naučil pretáčať, prehĺtať a podobne, to všetko časom vymizlo. Časom a rastom sa jeho zdravotný stav komplikuje a pribúdajú ďalšie diagnózy vyplývajúce z poškodenia mozgu a z úplnej nehybnosti pri aktívnom pohybe.

Rehabilitácia v hyperbarickej komore je možno to, čo mu pomôže posunúť sa aspoň o malý krôčik  vpred, nie dozadu. A práve o to sa snažím.

1 ponor  v tomto zariadení trvá 75 minút a stojí 88 €.

Ak v našom e-shope nakúpite, každým minutým eurom mi pomôžete s 1 minútou v hyperbarickej komore pre Kubka. Napríklad Lávovým Creeperom za 25 € pomôžete s 25 minútami. Traja veľkí Creeperovia uhradia Jakubovi 1 ponor. Alebo mydielko s panáčikom City pomôže s 15 minútami. 5 City mydielok uhradí 1 ponor. Atď. Celá suma za produkty predstavuje počet minút liečby.

Moje vlastnoručne vyrobené mydielka a iné dielka sú poďakovaním za Váš príspevok pre Jakuba.

Ďakujeme.

Kubko a Maťko

>> podporiť Kubka <<

Môj brat Jakub má 22. Je o 6 rokov starší odo mňa, ale keďže sa narodil v nesprávnom čase na nesprávnom mieste a pri pôrode sa pridusil, dnes je na úrovni malého bábätka. Jeho stav je stabilizovaný, ale rastom a žiadnou aktivitou sa zhoršuje. Aby sa neustále nezhoršoval, potrebuje finančne náročné rehabilitácie, ktoré nie sú hradené zdravotnou poisťovňou.

Celý môj projekt začal úplne základnou zdravotnou pomôckou, ktorá bola pri jeho diagnóze hradená počtom 2 kusy na deň. Boli to plienky. Kubko ich potrebuje 5-8 na deň, a tak sme niekoľko rokov kupovali ročne tony plienok.

Teraz svojmu ťažko chorému ležiacemu bratovi s detskou mozgovou obrnou pomáham s rehabilitačnou liečbou v hyperbarickej komore. Pod veľmi vysokým tlakom, ako keď ste 12 metrov pod morom, dýcha veľmi vysoko koncentrovanú zmes kyslíka. Zatiaľ má za sebou 49 ponorov a táto liečba mu pomáha hlavne psychicky.

Kubko nerozpráva, nesedí, nechodí, je úplne ležiaci. Mamka a tatko sa oňho starajú celý deň už viac ako 22 rokov. Za ten čas vyskúšali už všetky dostupné aj menej dostupné formy liečby. Žiaľ poškodenie Kubkovho mozgu, ktoré vzniklo nedostatkom kyslíka pri pôrode, je tak veľké, že hoci sa najskôr naučil pretáčať, prehĺtať a podobne, to všetko časom vymizlo.

Rehabilitácia v hyperbarickej komore je možno to, čo mu pomôže posunúť sa vpred. A práve o to sa snažím. 1 ponor  v tomto zariadení trvá 75 minút a stojí 88 €.

Ak v našom e-shope nakúpite, každým minutým eurom mi pomôžete s 1 minútou v hyperbarickej komore pre Kubka.

Moje vlastnoručne vyrobené mydielka a iné dielka sú poďakovaním za Váš príspevok pre Jakuba.

Ďakujeme.

Kubko a Maťko

>> podporiť Kubka <<

Menu